Hakan Türksoy
İyi kötü ve çirkin

"İçerisinde barındırdığı şefkat ve merhamet duygularıyla birlikte bir sosyal sorumluluk ayı da olan Ramazan’da toplumsal dayanışma, yardımlaşma duygu ve faaliyetleri en üst seviyeye ulaşmaktadır.

Bu doğrultuda Vali ve Kaymakamlarca ilgili kurumlar arasında gerekli koordinasyon sağlanarak dar gelirli vatandaşlarımızın gözetilmesi, başta öksüz, yetim çocuklar olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza her türlü desteğin verilmesi hususunda azami gayret gösterilecektir"

Okuduklarınız İçişleri Bakanlığı'nın Ramazan ayı tedbirleriyle ilgili yayınladığı genelgeden bir bölümdü.

Bu cümleler vicdan sahibi vatandaşlarımızı ilgilendiriyor... Çünkü şefkat, merhamet ve sosyal sorumluluk asil ruhlu vicdan sahibi insanlarda olur. Ve Ramazan'a özel değildir.

Sosyal sorumluluğu olmayanın vicdanı da olmaz.  Hiç merak etmeyin, genelgede vicdansızlar unutulmamış.

"Ramazan ayını fırsat bilerek fahiş fiyat uygulaması yapan firma/işletmelere yönelik denetimler arttırılacak ve aykırı durumlarla karşılaşılması halinde gerekli adli/idari işlemler ivedilikle yapılacaktır."

Dünyanın her yerinde iyiler ve kötüler var. İyiler olmasa kötüleri, kötüler olmasa iyileri fark edemezdik.

En tehlikelileri  "İyi kötü ve çirkin" (The good, the bad and the ugly) filminde canlandırılan çirkin karakterindeki tipler.

Bunlar kimin tarafında olduğu belli olmayan, rüzgara göre hareket edip bir gün iyinin, bir gün kötünün yanında olan tipler...

Etrafınıza bakın mutlaka bir iki tane görecek ya da hatırlayacaksınız. Bu işin tiple alası yok. Bunların ruhları çirkin!  Kötü ve çirkin ruhlar için Pandemi, Ramazan hiç fark etmez.

Bir yıllık  pandemi döneminde bile içlerindeki zehri atıp güzelleşmediklerine göre bundan sonra hiç güzelleşemezler.

Yüce yaratan hepimizi önce virüsten sonra bu kötü ve çirkinlerden korusun.

Maske, fiziksel mesafe ve hijyene dikkat. 

Yazı Tarihi : 14.04.2021