Hakan Türksoy
Keçi inadı

"Var mı yok mu?" derken sonunda Süleymanpaşa'da koronavirüsle tanıştı.

Süleymanpaşa Belediyesi'nde görevli bir zabıta memurunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını belediye başkanı açıkladı.

Zabıta memuruyla teması olduğu düşünülen 41 kişinin karantinaya alındığı söyleniyor. İnşallah olay  41 kişiyle sınırlı kalır. O 41 kişinin kimlerle temas ettiğini bir düşünün?

Günlerce yazdım, uyardım. "Kimse rehavete kapılmasın, İstanbul'a çok yakınız" dedim.

Peki ne oldu?  Bazılarına göre hayal olan koronavirüs gerçek oldu.  Şimdi en başından bu yana inatla maske takmayan esnafa ve vatandaşlarımıza ne hissettiklerini sormak istiyorum?

Küçük dükkanda maskesi çenesinde ekmek satan esnafa ve ondan ekmek alan maskelilere soruyorum? Nasılsınız iyi misiniz? Daha doğrusu mutlu musunuz?

"Neden maske takmıyorsun, ceza keserler" dediğimde "şeyimde" değil diyen şeyini şeytiğim esnaf kardeş sen nasılsın?

Aloooo "Böyle giderse 65 yaş üstü vatandaşlardan dayak yiyeceksin" dediğim anahtarcı kardeş.

Şimdi gerçekten dayak yiyeceğine anladın mı? Hey! Sağda, solda maskesiz fotoğraf çektirenler!

Bundan sonra öyle fotoğrafları sosyal medyada falan yayınlamayın. Ya adam gibi fotoğraf çektirin ya da  çekin gidin.

Kahraman mahalle bakkalı kardeş sana gelince; Evinden maskesiz çıkıp sallana sallana ekmek almaya gelen o öğretmeni artık dükkana sokma. Şimdiye kadar bizim moralimiz bozuluyordu. Bundan sonra sizlerin morali bozulsun. Yemin ediyorum kahraman falan dinlemem. Acırsam namerdim.

Çünkü bıçak kemiğe dayandı. Artık söz duyarlı vatandaşlarımızda. İyiliğimiz için, geleceğimiz için kurallara uymayanları inatla uyaralım. Bu kez keçi inadıyla.

Yazı Tarihi : 12.09.2020