Hakan Türksoy
Kısa kes...

Bu gün siyasetle başlamak istiyorum ama kısa kesip esas konuyla devam edeceğim.

"Kısa kes sobalık olsun" derler. Ne kadar kısa kessemde yaş odunun yanması zor olur.

Bu günlerde tahta ve çıra bolluğunun nedeni bu(!) Neyse kafanızı karıştırmayayım. Süleymanpaşa Belediyesinin AK Partiye geçmesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi arasında rekabet başlamıştı.

Küçük belediyeyi cesaretlendiren başka nedenler olsa da işin içine gençlik ve heyecan girince arada sırada bu rekabetin dozunun kaçtığını hepimiz gördük.

Fakat başka şehirlerde yaşanan düzeysiz rekabetten ağzımız yandığı için bu rekabete "tatlı rekabet" deyip işin içinden sıyrıldık.

Rekabetin olduğu yerde hareket olur. Hareketin olduğu yerde bereket olur.

Rekabetle birlikte hareket oldu ama  bereketini hala bekliyoruz...  Tabii araya pandemi girdi. Büyükşehir Belediyesi karantina ve yasaklı günlerde de büyüklüğünü gösterdi.

Tüm ilçe belediyelerine her konuda eşit davrandı. Geçenlerde Süleymanpaşa Belediyesi'nde bir zabıta memurunun koronavirüse yakalanmasıyla birçok  zabıta memuru da karantinaya alındı. Büyükşehir Belediyesi zabıta hizmetlerinin aksamaması için Süleymanpaşa Belediyesine zabıta desteği verdi. Olması gereken buydu ama olmadığını bazı şehirlerden biliyoruz.

"Takımını topla, baklava benden" sloganıyla halı saha tanıtımı yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı topa vururken verdiği pozla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanına verdiği destek için teşekkür etti.

Her şey güzel giderken Büyükşehir Belediye Başkanından ilginç bir açıklama geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'in bir proje olduğunu, büyükşehire aday gösterilmeyeceğini iddia etti. AK Partinin ilk şeçimde  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için  TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Başkanı Mustafa Şentop'u aday göstereceğini, Cüneyt Yüksel'in her konuda şov yaptığını söyledi.

Şaşırdım desem yalan olur. Doğrusu ben Cüneyt Yüksel'in bu açıklamaya nasıl bir üslupla cevap vereceğini merak ediyorum. Umarım tatlı acı olmaz.

Siyaseti kısa kesmek isterken tam tersi oldu. Zaten esas konumuz koronavirüs ve ekonomi.

Uzatmaya hiç gerek yok. Bir an önce aşı bulunması için dua edelim. Kurallara uymayan bu kadar insan varken biz bu işin içinden çıkamayız.

Yazı Tarihi : 17.09.2020