Hakan Türksoy
Leyleğin duyarlılığı

"Leylekler işi biliyor..." başlıklı yazımdan haberi olan Yaren Leylek Süleymanpaşa'ya uğrayıp bana teşekkür etti.

Bende duyarlılığından dolayı kendisine teşekkür ettim. Adresimi kargalardan öğrenmiş.

Balkonda yarım saate yakın konuştuk. Ayrılırken "Allah yardımcın olsun" demesi beni çok duygulandırdı. Sonra deprem çantasını sırtına takıp uçtu...

Kapıdağ Yarımadası istikametine yöneldi... Onu ufuk çizgisine kadar nemli gözlerle takip ettim... Akşam üzeri internetten www.yarenleylek.com adresinden yazlığına sağ salim vardığını görünce içim rahatladı.

Ne yalan söyleyeyim, havada ya da mola verdiği bir yerde başına bir şey gelir diye çok korktum.

Çünkü daha önce bisikletiyle binlerde kilometre yol yapıp ülkemize gelen turiste servis yolunda araba çarpmıştı. Beyaz elbisesiyle tek başına gezen kadın aktivisti tecavüz edip katlettiler.

Katil Suriye'ye kaçarken yakalanmıştı. Yaren'in tüyleri beyaz olduğu için endişelendim. Allah'tan leyleklere koronavirüs bulaşmıyor.

Merak edenler 10 yıldır Karacabey Eskikaraağaç Leylek Köyü'ne gelip önce balıkçı Adem'in kayığına konan Yaren Leyleği bu adresten 7 gün, 24 saat canlı izleyebilir...

Arkasından konuşmak gibi olmasın ama konuştuklarımızın aramızda kalması için birbirimize söz verdik. Sadece "beni olmayacak saatte izlemesinler" dediğini söylememi istedi.

Geri kalanlar aramızda kalacak. Konuştuklarımızın hepsi sır değil. Birçoğunu cümle alem bildiği gibi 10 yıldır arkadaşlık yaptığı balıkçı Adem'in de bildiğini sanıyorum.

Yaren Leyleğe güvenim sonsuz zaten bende özel konularda verdiğim sözü tutan biriyim.

Sırrını anlatanın "aramızda kalsın" demesi benim için yeterli. Sır ve arkadaşlık konusunun mezara kadar süreceğini söyleyip araya menfaat girdiğinde dili çözülenleri çok gördüm.

Bu tiplerin parasız kaldığı zaman neler yapacağını düşünmek bile istemiyorum.

Bana ilk defa "Allah yardımcın olsun" diyen Yaren kardeş. Allah senden razı olsun.

Ağustos'a kadar sık dişini...

Yazı Tarihi : 09.03.2021