Hakan Türksoy
Savaş meydanı

Öğretmen ders anlatıyor, terzi dikiyor, kasap et kesiyor, bankacı para sayıyor...
Doktor hasta muayene ediyor, gazeteci haber peşinde koşuyor...
Anlayacağınız herkes her gün aynı işi yapıyor. Okul ortamını öğretmenden, dikiş dikmesini terziden, et kesmesini kasaptan, tıp konusunu doktordan, hangi haberin manşet olacağını gazeteciden daha iyi kimse bilemez... 
Kimse kimseye özenmesin, herkes bildiği işi dürüstçe yapsın yeter!
Bu arada siyaset dolayısıyla belediye başkanlığı meslek değildir. Halk seçer, halk gönderir.  Yani bugün varlar, yarın yoklar. Ama öğretmen, doktor hayatlarının sonuna kadar öğretmen ve doktordur...
Doğrusu her meslek bizleri yakından ilgilendiriyor... Fakat sağlık konusu her şeyden önce geliyor...
Tüm dünya koronavirüsle mücadele ediyor... Ülkemizde artan vaka sayısı bizi ilgilendiriyor. İngiltere'de şöyle, Amerika'da böyle. Tüm dünyada aşı karşıtları var." demenin bize faydası yok. Herkes kendi işine baksın, bizde kendi vakalarımıza ve aşı karşıtlarımıza bakalım. 
Ne yapmamız gerektiğini doktorlarımızdan öğrenelim. TTB (Türk Tabipler Birliği) covid-19'dan ölen doktorlarla ilgili çok önemli bir açıklama yaptı.
Önemli çünkü sağlıkçılar koronavirüse bizden çok yakınlar. Hatta iç içe yaşıyorlar, maske ve aşıyla korunmaya çalışıyorlar. 
TTB Haziran 2021'den önce ayda ortalama 29 sağlık çalışanının Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini, son dört ayda bu sayının toplamda 26 olduğu bildirdi. 
Fakat hayatını kaybeden 26 sağlık çalışanının 13'ünün aşısız, 10'unun hatırlatma dozunun eksik olması etkili doz aşısını gündeme getirdi.
İşte size manşetlik bir haber. Hani muhabirler savaş meydanından bildirir ya. TTB'den gelen bu açıklamanın savaş meydanından gelen açıklamadan hiç farkı yok. 
Kısacası savaş meydanından gelen açıklamaya göre Covid-19'dan korunmak için aşı şart.  
Ancak iki aşı yetmiyor. Üçüncü hatırlatma dozuyla etkili aşı olmadan kimse tam aşılı sayılmıyor.
Gözümüz, kulağımız savaş meydanından gelen haberlerde olsun...

 

Yazı Tarihi : 23.09.2021