Hakan Türksoy
Yaşamak için...

Tekirdağ CHP Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun'un da koronavirüs testi pozitif çıktı.

"Ne var bunda son günlerde pozitif çıkan çıkana..." diyebilirsiniz.

TBMM'de 98 milletvekilinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyar duymaz kendisini aramıştım.

Aramamın nedeni 98 milletvekilinin pozitif olduğunu doğrulatmaktı. Doğru olduğunu öğrenince çok dikkat etmesini hatırlattım. Yeni test yaptırdığını negatif olduğunu söylemişti.

Ne yazık ki; bir hafta sonra pozitif oldu. Dün sabah geçmiş olsun demek için tekrar aradım.

Kısa bir süre önce öksürmeye başladığını, öksürük geçmeyince test yaptırdığını ve sonucun pozitif çıktığını söyledi.

"Dikkat etmene rağmen virüsün nasıl bulaştığını düşünüyorsun?" dedim. Bütün gün vatandaşın arasındayız. Sonra ne kadar dikkat etsem de bir şeye dokunmuş olabilirim" dedi.

Hadi Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun bütün gün milletin arasında. Peki evden hiç çıkmayan Prof. Dr. Emre Kongar'a virüs nasıl bulaştı?

Prof. Dr. Emre Kongar'ı tanınmış ve değerli biri olmasından çok ileri yaşı ve kronik rahatsızlıkları nedeniyle örnek gösterdim.

Bu virüs durup dururken ya da telefonla bulaşmayacağına göre Prof. Dr. Emre Kongar büyük ihtimalle hava almak için sokağa çıktı ya da başka bir şey var. Bu detayı her gece konuştuğu programda kendisinden duymak isterdim ama söylemedi. O söylemediği gibi kimse sormadı.

65 yaş üstünün zorunlu olarak evden çıkamadığı hatta toplu taşıma araçlarına binemediği günlerde önemli bir detay olduğu düşündüğüm için o televizyon kanalının whapshap hattına yazdım. Fakat cevap falan gelmedi.

Prof. Dr. Emre Kongar'ın sağlık durumu iyi. Demek ki; yaşı ileride olsa herkese bir şey olmuyor ama olanlar da belli. Büyükşehirlerin gasilhanelerinde de kuyruk var.

Tüm olumsuzluklara rağmen yaşamak için evden çıkmamak en iyisi.

Yazı Tarihi : 02.12.2020