Hakan Türksoy
Yaşamak ve yaşatmak için...

Sağlık Bakanı, Tekirdağ'a komşu ilde vakaların 10 kat arttığını açıkladı...

Türkiye haritasına kuş bakışı baktığımızda sol tarafımızda Edirne, Kırklareli, sağ tarafımızda İstanbul, alt tarafta Çanakkale var.

O komşu il ne Edirne, ne Kırklareli, ne de Çanakkale. O komşu il Dünya'nın en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul.  Vakaların %40 artmasının ne anlama geldiğini  biliyor musunuz?

Bir bardak ve o bardağın taştığını, taşan suyun yayıldığı düşünün.

O su önce kimi ıslatacak? Sol tarafta Tekirdağ'ı ,sağ tarafta Kocaeli... Bizden sonra Edirne ve Kırklareli var. Bulgaristan, Yunanistan zaten dur diyor. Kocaeli, Çanakkale'den sonra durduracak kimse yok.

Bu arada bütün Dünya Çanakkale'yi sadece virüslerin geçebileceğini anladı. Virüs taktiği uygulamak isteyenlere sesleniyorum! Kimse ama kimse virüs çocukluğuna soyunmasın.

Daha önce koyduk, hiç şüpheniz olmasın yine koyarız...

Bir yıldır İstanbul'la iç içe yaşadığımızı, risk altında olduğumuzu yazıyorum. Arada kafa dağıtmak için başka konularda yazdım.

Bakın yeni kurulan malum parti Tekirdağ'da da kurucu başkanını bulmuş. O partinin kimleri ilgilendirdiği belli. Yazmaya bile değmez. Tekirdağ'da hayatları boyunca il başkanı, ilçe başkanı olmak isteyen birkaç tip var. Bunlar için ortam, zaman, parti hiç önemli değil.

Her defasında hüsrana uğradıkları halde akıllanmıyorlar. İşte yine hüsrana uğradılar. Şimdi herkes onları konuşuyor...

Biz dikkatimizi virüse verelim. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ikinci aşılarını, 60 yaşındaki vatandaşlarımız birinci aşılarını oldu.

İkinciyi aşıyı beklerken Çin aşısıyla ilgili bazı açıklamaların gelmesi moralimizi bozdu...

Çinli yetkililerden Çin aşısı olanların mutlaka mRNA aşısı olması gerektiğine dair açıklamalar geliyor...  Doğru olup olmadığı henüz bilinmiyor. Gözümüz, kulağımız Sağlık Bakanlığı'nda...

Hal böyleyken Ramazan ayı biraz buruk geçeceğe benziyor... İçişleri Bakanlığı  Ramazan ayıyla ilgili tedbirleri açıkladı. Tedbir tedbirdir işe yaraması için o tedbirlere uyulması gerekir.

Şimdiye kadar açıklanan tedbirlere uyup, gerçekten denetlenseydik  bu duruma düşmezdik.

Kim bilir belki hayatını kaybedenlerin yarısı hayatta olurdu..? Ramazan ayı sabır ayı. Bu ay her konuda sabredelim.

Yaşamak ve yaşatmak için tedbirlere adeta askeri disiplinle uymaktan başka çaremiz yok!

Yazı Tarihi : 12.04.2021