Hakan Türksoy
Yüksek tepelere ev kurmasınlar...

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediye Başkanlarının toplantılarına davet ediliyor, teke tek yapılan söyleşi ve röportajlara katılıyor...

Bütün bunları Büyükşehir olma avantajıyla yapıyor. Tekirdağ Büyükşehir olmasaydı Kadir Başkanı ulusal kanallarda bu kadar sık görebilir miydik?

Büyükşehir olmadan önce Çorlu Tekirdağ'ı adeta bastırmıştı. Tekirdağ denince herkesin aklına önce Çorlu geliyordu.

Yanlış anlaşılmasın amacım ne Tekirdağ'ı ne de Kadir Başkanı eleştirmek değil. Büyükşehir olmanın avantajını anlatmak istedim.

Büyükşehir'e hazırlıksız yakalanmıştık. Öyle ya da böyle 7 yıl gibi kısa bir sürede Tekirdağ Büyükşehir olma yolunda çok mesafe kat etti. Bunda Kadir Başkanın payı büyük.

Eksik var mı? Var tabii. Fakat  yılların Büyükşehirlerine baktığımızda sorunların devam ettiğini görüyoruz...

Belediyelerin işi bitmez, Büyükşehir Belediyelerinin işi hiç bitmez.

Bir ara Şişli Belediyesi'nde yapacak iş kalmamıştı.  Aylak bakkal misali... başkan parti kurdu ama olmadı. Fakat hala ortalığı karıştırmaya devam ediyor(!) Bunu ne amaçla yaptığını anlamış değilim.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı iki gün önce Mustafa Balbay'ın sunduğu televizyon programına katıldı. Programı baştan sona izledim...

Kadir Başkan bizden biri. Bizden biri derken Trakyalının eğitimli hali. Daha fazlasını bekleyenlerin olduğunu biliyorum. Bence daha fazlası işin tadını kaçırır.

Kadir Başkanı dinlerken "Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar aşrı memlekete kız vermesinler" Türküsünü dinlerken hissettiklerimin aynısı hissediyorum.

İçinde her türlü duygu var ama bir o kadar da güven veriyor... Kısacası Kadir Başkan'a bir dönem daha ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Her konuda güvende olmamız bizim elimizde. Şimdilik ilk sırada koronavirüs var. Bu illeti atlattıktan sonra sıra diğerlerine gelecek...

Doğrusu yazıma önce sağlık deyip koronavirüsle başlamak isterdim. Hiç olmazsa bir taraftan güvende olduğumuzu hatırlatmak istedim.

Özellikle kapı komşumuz İstanbul'da vaka sayısının hızla artması bizimde risk altında olduğumuz anlamına geliyor...

Bütün bunların nedeni mutasyonlu virüs. Uzmanlar bu virüsün çok hızlı yayıldığını, kalabalık ortamlarda çift maske takmamızı öneriyor.

Çift maske daha fazla para demek. Fakat başka çare yok. Çift maske ve mesafe çok önemli.

Moralinizi hiç bozmayın! Kurallara uyarsak bu illetten kurtulacağız.

Ben moralim bozulduğu zaman "Yüksek tepelere ev kurmasınlar aşrı memleket kız vermesinler" Türküsünü söylüyorum. İyi geliyor...

Çünkü Tekirdağ'da da yüksek tepeler var(!)

Yazı Tarihi : 05.04.2021