Köylüler Kurt Saldırılarına Karşı Nöbete Başladı!

Edirne'de kurt saldırıları nedeniyle köylüler harekete geçti. Sülecik Köyü ve çevresinde artan kurt saldırıları sonucunda köylüler, kurt nöbeti tutmaya başladı. Kurtların hayvanlara saldırması üzerine köylüler silahlanarak güvenlik önlemleri alıyor.

Edirne'nin Süloğlu ilçesine bağlı Sülecik Köyü ve çevresinde artan kurt saldırıları, köylüleri tedirgin ediyor.

Son 5 ay içinde köyde yaşanan kurt saldırıları sonucunda onlarca hayvan telef oldu. Kurt saldırılarına karşı harekete geçen köylüler, güvenlik önlemi olarak kurt nöbeti tutmaya başladı.

Köy muhtarı Cengiz Çakır, köye gruplar halinde inen kurtların çevre köylerde de saldırılar gerçekleştirdiğini belirterek, köylülerin endişelerinin arttığını ifade etti.

Sülecik Köyü sakinlerinden Bülent Erkal Çakır, kurt saldırılarını önlemek için her akşam silahla nöbet tuttuklarını ve kurdu gördüklerinde uzaklaştırmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Kurt saldırılarının nedeni olarak aç kalan kurtların köye inip hayvanlara saldırdığını belirten çiftçi Ali Demir, köy halkının mağduriyet yaşadığını ifade etti. Bu durum karşısında yetkililerden yardım talep eden köylüler, kurt saldırılarına karşı önlem alınmasını istiyor.