‘MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ TARIMDIR, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) tarafından düzenlenen "Milli ekonominin temeli tarımdır. Mustafa Kemal Atatürk" konulu panel, büyük ilgi gördü. Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler'in de katıldığı etkinlik, NKÜ Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Cumhuriyetin 100. Yılı ve NKÜ Ziraat Fakültesinin kuruluşunun 41. yılı kapsamında düzenlenen panele katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Güler, çevre ve su kirliliği ile mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayarak, Türkiye'nin verimli topraklara sahip olduğunu belirtti. Havayı, suyu ve toprağı korumanın tarım için kritik olduğunu ifade etti.

Panele konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Temuçin Faik Ertan ise 1935 yılındaki nüfus sayımının cumhuriyet tarihinin en sistemli sayımı olduğunu söyledi. Ertan, Türkiye'nin genç nüfusa sahip olduğu dönemde tarımsal üretim potansiyelinin değerlendirilmesi gerektiğini aktardı.

Panelin devamında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nin kuruluşu ve gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi verildi. Ayrıca, etkinlik kapsamında açılan resim ve fotoğraf sergisi de ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.