Nurten Yontar Meclis'te Atatürk'e Hakaret Eden Şevki Yılmaz'a Sert Tepki Gösterdi!

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, eski Refah Partili Şevki Yılmaz'ın Atatürk'e yönelik hakaretlerine Meclis'te sert tepki gösterdi. Yaptığı açıklamada, Atatürk'e yapılan saygısızlığın Türk milletine yapılmış sayıldığını vurgulayan Yontar, Atatürk'ün Türk milletinin ortak değeri olduğunu belirtti.

Nurten Yontar Meclis'te Atatürk'e Hakaret Eden Şevki Yılmaz'a Sert Tepki Gösterdi!

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, katıldığı bir düğünde Atatürk'e hakaret ve beddua eden eski Refah Partili Şevki Yılmaz'a Meclis'te sert bir tepki gösterdi. Yontar, Atatürk düşmanlarını siyasi çıkar peşinde koşanlar olarak nitelendirirken, Türk milletinin Atatürk'e olan saygısını vurguladı.

Yaptığı açıklamada, Atatürk'ün Türk milletinin ortak değeri olduğunu vurgulayan Yontar, "Rize eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Şevki Yılmaz'ın medyaya düşen konuşmasında kurucu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve Balkanları yurt edinmiş tüm Anadolu akıncılarına ‘Yahudi dönmesi’ imasında bulunmuştur" ifadelerini kullandı.

Atatürk'e yapılan bu saygısızlığın Türk milletine yapılmış sayıldığını belirten Yontar, Atatürk'e düşmanlık besleyenlerin ahlaksız, etnisite meraklısı ve din üzerinden siyasi çıkar peşinde koşanlar olduğunu ifade etti.

Yontar, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Eğer bu ülkede ezan sesini duyuyor ve bayrağımızın dalgalanmasını görüyorsak bunu Atatürk'e borçluyuz. ‘Geldikleri gibi giderler’ diyen, ülkemizi küllerinden doğuran ve ‘Yunan galip gelseydi’ diyenlerin eline bırakmayarak genç bir cumhuriyeti kuran Büyük Önder'imizi huzurlarınızda saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhun şad olsun Ata'm."