Tekirdağ'da Millet Bahçesi Açılışında Bakan Bak'tan Gençlere Spor Vizyonu

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Tekirdağ'da gerçekleşen Millet Bahçesi Toplu Açılış Töreni'nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sporun gelişimi için verdiği talimatlar doğrultusunda Türkiye'nin dört bir yanında modern spor tesislerinin inşa edildiğini açıkladı.

Tekirdağ'da Millet Bahçesi Açılışında Bakan Bak'tan Gençlere Spor Vizyonu

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Tekirdağ'da Vatan Mahallesi Barbaros Caddesi'nde gerçekleşen Millet Bahçesi Toplu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sporun gelişimi için verdiği talimatlar doğrultusunda Türkiye'nin dört bir yanında modern spor tesisleri inşa etmeye devam ettiklerini belirtti.

Bakan Bak, yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanımızın spor için gerekli talimatları vermesi üzerine yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz. Dünyanın, Avrupa'nın en modern stadyumları Türkiye'de. En modern spor salonları da Türkiye'de bulunuyor." dedi. Türkiye'nin sporda gençlere yönelik devrim niteliğindeki vizyonuyla dikkat çeken Bak, 700'e yakın olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzu inşa ettiklerini vurguladı.

Bakan Bak, Türkiye'de gençlerin sporla buluşmasını sağlamak amacıyla 470 gençlik merkezi açtıklarını belirterek, gençlik merkezlerinin gençlere pozitif aktiviteler sunma amacı güttüğünü ifade etti. Ayrıca, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması ve spor yapmalarını teşvik etmek adına çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Konuşmasının bir bölümünde Tekirdağ'a özel olarak değinen Bakan Bak, "Tekirdağ, eserlere devam etmeyi hak ediyor. Süleymanpaşa ilçesinde Gökhan Saygı kardeşimize yol verin, eserlere devam etsin, hizmetlere devam etsin. Türkiye'nin dört bir yanında eserler koyduk." şeklinde ifadeler kullandı.

Açılış töreninde Bak, Tekirdağ'da gerçekleştirdiği program kapsamında Süleymanpaşa Millet Bahçesi, buz pateni pisti, spor sahaları ve kız öğrenci yurdunun açılışını gerçekleştirdi. Törenin ardından Bak, Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu Proje Koordinatörü Şerif Dursun'a plaket verdi.

Bakan Bak'ın ziyaretleri sırasında, AK Parti Milletvekilleri Mestan Özcan, Gökhan Diktaş, Çiğdem Koncagül, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin ve partililer de hazır bulundu.