Tekirdağ'da Öğrencilere Meslek Danışmanlığı: İŞKUR'un Destekleri Artıyor

Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen, Meslek Danışmanları tarafından ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik Meslek Danışmanlığı hizmetlerinin aralıksız devam edeceğini duyurdu. İl Müdürü Esen, İŞKUR'un Meslek Danışmanlarının öğrencilere meslek seçimi konusunda rehberlik ettiğini ve Profil Temelli Danışmanlık Sistemi çerçevesinde sunumlar yapıldığını belirtti.

Tekirdağ'da Öğrencilere Meslek Danışmanlığı: İŞKUR'un Destekleri Artıyor

Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen, Meslek Danışmanları tarafından ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik Meslek Danışmanlığı hizmetlerinin aralıksız devam edeceğini açıkladı.

İl Müdürü Esen, İŞKUR'un Meslek Danışmanlarının, öğrencilerin meslek seçiminde doğru karar vermeleri ve en uygun mesleği bulmaları için rehberlik ettiğini belirtti. Bu hizmetin bireysel veya grup görüşmeleri şeklinde sunulduğunu dile getiren Esen, Meslek Danışmanlarının öğrencilere meslek seçimi, iş arama becerileri, özgeçmiş hazırlama ve iş olanakları hakkında bilgi verdiğini ifade etti.

İŞKUR'un Profil Temelli Danışmanlık Sistemi çerçevesinde Tekirdağ Anadolu Lisesi öğrencilerine sunumlar gerçekleştirildiğini belirten Esen, Meslek Danışmanlığı hizmetlerinin öğrencilere kişisel özelliklerini keşfetmeleri, meslekler hakkında bilgi edinmeleri ve doğru karar vermeleri konusunda yardımcı olduğunu vurguladı.

Öğrencilerin İŞKUR Meslek Danışmanlığı hizmetinden faydalanarak kendi yeteneklerine ve ilgi alanlarına uygun meslek seçimlerine yönelebileceklerini aktaran Esen, İŞKUR'un her zaman öğrencilerin yanında olduğunu ve mesleki yönelim testleriyle doğru karar vermelerine destek olduğunu belirtti.