Tekirdağ'da Sosyal Hayatın Yeniden Şekillenmesi İçin Cüneyt Yüksel'den Çarpıcı Projeler

Cumhur İttifakı'nın Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Çorlu'da düzenlenen basın toplantısında vizyoner projelerini açıkladı. Programa birçok önemli isim katılırken, Yüksel'in duyurduğu projeler arasında Engelsiz Yaşam Merkezi, Emekli Aktivite Merkezi, Huzurevi ve Gündüz Bakım Merkezi gibi önemli sosyal tesisler bulunuyor.

Tekirdağ'da Sosyal Hayatın Yeniden Şekillenmesi İçin Cüneyt Yüksel'den Çarpıcı Projeler

Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, düzenlediği basın toplantısında vizyoner projelerini açıkladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Göktaş, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, Çiğdem Koncagül ve Gökhan Diktaş, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin, AK Parti Tekirdağ 11 ilçe belediye başkan adayları ve parti yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen program, Çorlu ilçesinde gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, projelerini detaylı bir şekilde anlattı. İşte Yüksel'in açıkladığı projeler:

Engelsiz Yaşam Merkezi: Görme, işitme, zihinsel, dil ve konuşma, özel öğrenme, yaygın gelişimsel ve bedensel engeller dahil olmak üzere yedi farklı alanda destek sağlayacak tesisler. Fitness salonu, uzay terapisi, egzersiz terapisi, hidroterapi havuzu, atölye ve kurs salonları, spor salonu, eğitim havuzu, karanlık oda terapisi gibi imkanlar sunacak olan merkez, vatandaşlara erişim sağlayacak.

Emekli Aktivite Merkezi: Emeklilik dönemlerini renkli ve dinamik hale getirmek isteyen emekliler için el sanatlarından kültür gezilerine, yabancı dil kurslarına kadar çeşitlenen etkinlikler sunacak.

Huzurevi ve Gündüz Bakım Merkezi: Yaşlılar için ömür boyu keyif alacakları, sağlık kontrollerinin düzenli yapıldığı Trakya'nın en geniş huzurevi kompleksi. Yüzme havuzundan fizik tedavi merkezine kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunacak.

Mahalle Konakları ve Kadın Kurs Merkezleri: Mahalle sakinlerinin sosyo-kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak tesislerde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Çeşitli kurs ve atölyelerle mahalle sakinlerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlanacak.

Gençlik Merkezleri: Gençlere tiyatro, resim, müzik, spor gibi birçok alanda eğitimler verilecek. Bilardo ve bowling salonları ile gençlerin sosyalleşmelerine katkı sağlanacak.

Aşevi ve Kimsesizler Evi: Aşevleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek hizmeti sağlanacak. Kimsesizler evleri, evsiz vatandaşlara geçici barınma imkanı sunacak.

Öğrenci Genç Kart: Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere toplu taşıma ücretsiz olacak, Belediyenin sosyal tesislerinde indirimler sağlanacak. Örgün lisans eğitimi alan dar gelirli öğrencilere aylık nakit eğitim desteği verilecek.

Kreşler ve Anaokulları: 0-36 aylık çocuklar için kreşler, 36-72 aylık çocuklar için anaokulları açılacak. Geniş bir eğitim programı ile çocukların bilişsel ve fiziksel gelişimlerine destek sağlanacak.

Kadın Yaşam Merkezi: Yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, spor salonu, güzellik merkezi, kreş ve oyun alanları, kurslar, kişisel gelişim atölyeleri gibi hizmetler sunacak merkezler açılacak.

Sosyal Destekler: Geçim desteği, evlilik desteği, gıda-temizlik-hijyen paketleri, yaşlı bakım hizmetleri gibi birçok sosyal destek sağlanacak.

Yüksel, projeleriyle Tekirdağ'ın sosyal hayatını zenginleştirmeyi ve vatandaşlara geniş kapsamlı hizmetler sunmayı hedefliyor. Program sonunda açıklamalarda bulunan Yüksel, "Halkımızın desteğiyle, Tekirdağ'ı daha yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz" dedi.