Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu: 9 Kilo 300 Gram Uyuşturucu ve 120 Bin TL Para Ele Geçirildi!

Tekirdağ'da 6 ay süren takipli bir çalışmayla 9 kilo 300 gram uyuşturucu ve 120 bin TL para ele geçirildi. Operasyonda 5 kişi tutuklandı.

Tekirdağ'da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay süren titiz bir çalışmayla uyuşturucu tacirlerine büyük bir darbe vurdu. Gerçekleştirilen operasyonda poşet poşet uyuşturucu ve demet demet para ele geçirildi. 5 kişi ise tutuklandı.

Operasyon, S.K., H.E., O.E., Ç.İ. ve A.K. isimli şahısların uyuşturucu ticareti yaptığı tespiti üzerine başlatıldı. 6 ay boyunca titizlikle takip edilen şahıslara yönelik 2 ayrı arama gerçekleştirildi. Bu aramalarda, 14 poşette 6 kilo 800 gram metamfetamin ve 3 poşette 2 kilo 500 gram eroin olmak üzere toplamda 9 kilo 300 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Operasyon kapsamında Ç.İ., S.K. ve O.E. isimli şahıslar ilk etapta tutuklandı.

Yapılan çalışmalar sonucunda ise hedef şüpheliler H.E. ve A.K.'nın yakalanması için Ergene ve Keşan'da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlarda 440 gram eroin, 1 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet mermi, 1 hassas terazi ve 120 bin 150 TL para ele geçirildi. H.E. ve A.K. isimli şahıslar da yakalanarak gözaltına alındı.

Tüm şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.