Tekirdağ'da Yol Onarım Çalışması Faciaya Neden Oluyordu

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, Karayolları Genel Müdürlüğüne ait bir iş makinası, çöken yolda oluşan çukura düşerek yolu daha da büyüterek adeta obruğa çevirdi. Olayda facianın eşiğinden dönülürken, iş makinesi vinç yardımıyla kurtarıldı ve yolun tek şeride düşmesi nedeniyle yoğun trafik yaşandı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde yaşanan beklenmedik olay, bölge sakinlerini ve sürücüleri şaşkına çevirdi. Karayolları Genel Müdürlüğüne (KGM) ait bir iş makinası, yol onarım çalışmaları sırasında çöken yolda oluşan derin çukura düşerek, durumu daha da karmaşık hale getirdi. Bu olay, yolu adeta obruğa çevirerek, Çerkezköy-Çorlu istikametinde trafiği olumsuz etkiledi.

Kızılpınar Işıklı Kavşak mevkiinde başlayan olay, öğlen saatlerinde meydana geldi. Yolun tamamen çökmesi sonucu oluşan 1 metre derinliğindeki çukura düşen iş makinası, çukuru kapatmaya çalışırken ters etki yaratarak daha da büyüttü. Kazayı yara almadan atlatan operatörün şansı, olay yerine hızla intikal eden vinç sayesinde döndü. İş makinası, büyük bir çaba ve titizlikle çukurdan çıkarıldı.

Çevredeki araçlarda maddi hasarın meydana geldiği olayın ardından, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri güvenlik önlemi alarak bölgeyi dubalarla çevirdi. Sabah saatlerinden itibaren başlayan ve öğlen saatlerinde olayın yaşandığı çalışmalarda yolun tek şeride düşmesi, Çorlu-Çerkezköy istikametinde yoğun trafiğe neden oldu.