Trakya'nın Mirası Kadın Ellerinde Hayat Buluyor

Tekirdağ'ın coğrafi işaret tescilli ürünü Karacakılavuz Dimi Dokuması, Trakya Kalkınma Ajansı'nın desteklediği "Kadınların Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi: Kadın İstihdamı İçin Pozitif Ayrımcılık Projesi" (İŞ POZİTİF) lansmanında tanıtıldı. Etkinlikte, projenin önemine dikkat çeken Sayın Emine Erdoğan, Bakan Mehmet Fatih Kacır, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a ürün takdim edildi

Trakya'nın Mirası Kadın Ellerinde Hayat Buluyor

Tekirdağ'ın zengin kültürel mirasının bir parçası olan ve coğrafi işaret alarak tescillenen Karacakılavuz Dimi Dokuması, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Kadınların Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi: Kadın İstihdamı İçin Pozitif Ayrımcılık Projesi" (İŞ POZİTİF) kapsamında yeni bir ivme kazandı. Projeye dair lansman etkinliğinde, Türkiye'nin önde gelen isimleri bu değerli dokumanın tanıtımına şahitlik etti.

Cumhurbaşkanın eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra, Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kacır, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Işıkhan'ın katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Tekirdağ'ın ve bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunacak önemli bir adımı simgeliyor. Projede, kadınların mesleki becerilerinin geliştirilmesi ve iş hayatında aktif rol almalarını teşvik eden pozitif ayrımcılık ön planda tutuluyor.

Bu önemli sosyal ve kültürel girişimin, kadınların ekonomik olarak güçlenmesine ve geleneksel el sanatlarının gelecek nesillere aktarılmasına önemli katkılar sağlaması bekleniyor. Karacakılavuz Dimi Dokuması, hem bir sanat eseri hem de kadın istihdamının desteklenmesi adına örnek bir proje olarak öne çıkıyor.