U15 TEKİRDAĞSPOR’dan GOL YAĞMURU 0-14

Tekirdağ Amatör Küme U15 Futbol Ligi A Grubu 4. haftasında Muratlı ekibi Aşağısevindikli Spor ile Tekirdağspor arasındaki müsabaka 13 Kasım Stadı’nda cumartesi günü oynandı. Tekirdağspor müsabakayı 0-14 kazandı. U 15 Ligi, A grubu puan tablosunda Tekirdağspor U15 takımı 6 puanla 4. sırada yer alırken zayıf rakibi Aşağısevindiklispor U15 takımının ise henüz hiç puanı olmaması ve puan tablosunda son sırada yer alması Tekirdağspor için kolay bir müsabaka çıkarmasını sağladı. Maç boyunca adeta tek kale oyuna dönen ve 14-0 biten müsabakada 6 golün sahibi Aykan Tunçer oldu. 70 dakikalık bol gollü karşılaşmada sarı kart ise hiç kullanılmadı. Müsabaka öncesi seromonide, genç futbolcular Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Türkiye Süper Kupa final maçı öncesi Riyad yönetiminin aldığı anlamsız kararları protesto etmek için üzerinde Atatürk resmi olan Türk Bayrağı ile poz verdiler.

U15 TEKİRDAĞSPOR’dan GOL YAĞMURU  0-14

Hakemler: Sudenaz Gürler, Oğuzhan Ünlü, Fadime Saçar

 

Tekirdağspor U15  İlk 11: 1 Doruk Küçük, 2 Yağız Kerem Demirci, 3 Ali Emir Ağır, 4 Ege Aydın, 5 Doruk Demirkapı, 6 Ali Osman Postacı, 7 Kaan Efe Kanbir, 8 Ahmet Emre Koç, 9 Arda Topçu, 10 Muhammed Ali Demir, 11 Aykan Tunçer

Yedekler: 12 Sametcan Karalı, 13 Emir Efe Tufan, 14 Utku Ege Çınar, 15 Mehmet Yılmaz, 16 Oğuzhan Yılmaz, 17 Hazım Efe Serin, 18 Yağız efe Kesebir.

Antrenör : Gökmen Aysel.

 

Aşağısevindiklispor U15 İlk 11: 1 Volkan Mercan, 66 Melih Sarı, 99 Emirhan Gültekin, 88 Doruk Dere, 78 Enes Yaman, 59 Bülent Efe Karakuş, 60 Batuhan Yanrakar, 10 Arda Kurum, 11 Arda Akçar, 44 Efe Gayret, 22 Ayaz Taha Akça

Yedekler: 12 Hasan Yazıcı, 35 Ozan Ali Demirci, 33 Eymen Afşin Karagöz, 77 Batuhan Harun Ölmez, 55 Koray Önel, 34 İsa Mahim,  58 Berk Sağıroğlu

Antrenör: Yalçın Türel

 

 

   İLK YARI

    Tekirdağspor 6.’ncı dakikada Muhammed Ali Demir’in ceza sahası sağ tarafından  kalecinin soluna çektiği sert şut ağları havalandıran ilk golü oldu. 

   Bir dakika sonra da Tekirdağspor’ın  ikinci golü geldi. Kaan Efe Kanbir sağ açıktan koşarak topu ceza sahası içinde arkadaşı Arda Topçu’yla buluşturdu. Arda’nın kaleye direkt vuruşu ikinci golü getirdi. 16. dakikada Tekirdağspor’un üçüncü golü geldi. Kaan Efe Kanbir’in  tekrar sağ açıktan gelerek ortaladığı topa bu sefer arkadaşı Aykan Tunçer’in kale sahasında sert şutu ağları havalandırdı. 

     Tekirdağspor bu dakikalarda maçı rakip takımın sahasına yığdı. Aşağısevindkilisporlu futbolcular yarı sahayı geçemiyor.

18. dakikada Tekirdağspor'dan Ahmet Emre Koç ceza sahasının dışından kaleye sert bir şut çekti Aşağısevindiklispor kalecisinin de mükemmel bir şekilde uçarak çeldiği topu defans uzaklaştırdı.

25 dakikada Tekirdağspor'un 4. golü geldi. ceza sahasının sağından Doruk Demirkapı sert bir şut çekti ve ağları havalandırdı.

Tekirdağspor'un 5 golü 28 dakikada Ahmet Emre Koç'tan geldi Ahmet Emre ceza sahasının sağ tarafından sert bir şut çekti ve Tekirdağspor'un 5. golünü kaydetti.

   Tekirdağspor'un 6. golü ise dakika 33'te Kaan Efe Kanbir'den geldi. Kaan Efe, ceza sahasının sağ çaprazından kale arka direğine doğru sert bir şut çekti ve ağları havalandırdı.

   35. dakikada maçın hakemi uzatma süresine gerek görmeden ilk yarıyı bitiren düdüğü çaldı. ilk yarı sonucu Aşağısevindiklispor 0 - 6 Tekirdağspor.

 

İKİNCİ YARI

   İkinci yarının 38 dakikasında Tekirdağspor'un 7. golü geldi Aykan Tunçer ceza sahasının sağından 10 metre kadar gerisinden bir serbest vuruş kullandı serbest vuruşu direkt kaleye yönlendiren aykan'ın topu ağları havalandırdı.

   Dakika 41'de Tekirdağspor'un 8. golü geldi Aykan Tunçer ceza sahası içinde topla buluştuğu gibi kaleye şutunu çekti kaleciden dönen topa Aykan daha da yaklaşarak kale sahası içinde vuruşunu yaptı ve gol oldu.

   Dakika 43'te Tekirdağspor'un 9. Aykan Tunçer'in ise 4. golü geldi Aykan, sağ taraftan yapılan ortaya ceza sahası içinde buluştuğu anda direkt bir şut çekti ve gol oldu.

   44 dakikada Aşağısevindiklispor’da oyuncu değişikliği yapıldı. 1 numara ile kaleci Volkan Mercan'ın yerine 12 numarayla Hasan yazıcı kaleci olarak oyuna girdi.

49. dakikada Tekirdağspor'un 10. Golü geldi. Ahmet Emre Koç ceza sahasının 15 metre kadar gerisinden önündeki boşluğu görüp sert bir şut çekti ve ağları havalandırdı.

   Dakika 52’de Tekirdağspor'un 11. golü 11 numaralı oyuncu Aykan Tunçer'den geldi. sol taraftan yapılan ortaya Aykan, kale sahası içinde yükselerek kafa vuruşuyla 11. golü kaydetti.

   Dakika 53'te Tekirdağspor'da oyuncu değişikliği yapıldı. Arda Topçu'nun yerine 13 numara ile Emir Efe Tufan oyuna girdi.

   54 dakikada Tekirdağspor'un 12. golü geldi. Muhammed Ali Demir, ceza sahası yayı üzerinden çalımını atarak sert bir şut çekti ve ağları havalandırdı.

   Dakika 58'de Aşağısevindiklispor’da oyuncu değişikliği yapıldı. Doruk Dere’nin yerine 35 numara ile Ozan Ali Demirci oyuna girdi.

  59. dakikada Tekirdağspor'un 13. golü geldi. Kaan Efe Kanbir sol açıktan gelerek ceza sahası içinde kaleye sert bir şut çekti ve ağları havalandırdı.

   Dakika 68'de Tekirdağspor'un bu maçtaki son golü geldi 14. golün sahibide Aykan Tunçer oldu.

Dakika 70'de maçın hakemi oyuna ilave süre etmeye gerek görmeden bitiş düdüğünü çaldı maçın sonucu:  Aşağısevindiklispor 0 - 14 Tekirdağspor.