Vize'de Evcil Ve Yaban Hayvanları Kayıt Altına Alınıyor

Kırklareli'nin Vize ilçesinde kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınması çalışmaları devam ediyor. Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen bu süreç, ilgili yönetmelik çerçevesinde gerçekleşmekte olup, İlçe Müdürlüğü teknik personeli tarafından hayvanlara çip takma işlemi uygulanmaktadır.

Vize'de Evcil Ve Yaban Hayvanları Kayıt Altına Alınıyor

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Vize ilçesinde evcil ve yaban hayvanlarının korunması ve kayıt altına alınması amacıyla önemli bir projeyi hayata geçiriyor. ‘Kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınmasına dair yönetmelik’ çerçevesinde, bu hayvanların kimliklendirilmesi ve kayıt işlemleri sürdürülüyor. İlçe Müdürlüğü teknik personeli tarafından hayvanlara çip takma işlemi uygulanarak, bu süreç resmi olarak kayıt altına alınıyor.

Bu çalışma, hayvan sahiplerinin sorumluluklarının artırılmasına, kaybolan ya da çalınan hayvanların kolaylıkla bulunabilmesine ve hayvan haklarının korunmasına katkı sağlamayı amaçlıyor. Vize ilçesinde uygulanan bu proje, hayvan refahını ön planda tutarak, evcil hayvanların yanı sıra yaban hayatındaki gelinciklerin de korunmasını hedefliyor.